iroha zen
iroha zen
The iroha zen brings iroha's unique Soft-Touch Silicone to everyone in a new refined, portable, battery-powered body. Rows of pleats adorn the outer silicone, with a long shape that's easy to hold. With the iroha zen you can touch, twist and tease for a variety of sensations. It's fully waterproof for both use in the bath and easy cleaning. The iroha zen helps bring a moment of relaxation closer than ever before.
| Female Vibrators Specifications | |
| Electric Mode | Vibration |
| Intensity/ Speeds | 3 Levels |
| Pattern | 1 Level |
| Material | Silicone, ABS |
| Waterproof Type | Splashproof |
| Insertable Length | 10cm |
| Total Length | 12.7cm |
| Diameter | 4cm (The greatest) 3cm (The smallest) |
| Noise Level | Quiet |
| Power Type | Batteries |
| User Time | Approx. 4hrs |
| Travel Lock | No |
| Contents | Vibrator x1, AAA Battery x2 |
| Warranty | 7 Days |
| Imported from | Japan |




















